معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در جمع کشاورزان و بهره بردارن رودخانه الند در آذربایجان غربی گفت: عزم راسخ و اهتمام وزارت نیرو بر تامین آب شرب و کشاورزی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “محمد جوانبخت” به همراه مدیرعامل و معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی ضمن بازدید از محور مطالعاتی سد الند با حضور در میان کشاورزان و بهره‌برداران روستاهای قریس و قشلاق گفت: تامین آب شرب سالم و آب کشاورزی مناسب برای کشاورزان از اهداف اصلی وزارت نیرو است.
وی افزود: به‌زودی شاهد اتمام فاز مطالعاتی این سد خواهیم بود که این پروژه پس از جمع‌بندی اطلاعات و تامین بودجه وارد فاز عملیاتی خواهد شد.
در ادامه، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا ضمن بازدید از سد آغ چای نسبت به تامین اعتبار و اتمام شبکه آبیاری و زهکشی این سد تا پایان سال مالی قول مساعد داد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی نیز گفت: با تامین اعتبار در سال جاری برای اتمام ۱۲ درصد باقی مانده از پایاب شبکه آغ چای به عنوان پروژه‌های اولویت‌دار وزارت نیرو  طی مراحل قانونی پیمان سپاری سریعا وارد فاز عملیاتی شده و تا پایان سال مالی ۱۴۰۱ مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .
بازدید از تاسیسات تغذیه مصنوعی و کانال انتقال آب کهریز از دیگر برنامه‌های سفر معاون وزیر نیرو به شمال استان آذربایجان غربی بود.
منبع: