شیراز – ایرنا- مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس با بیان اینکه احداث تصفیه خانه فاضلاب داراب ۱۰۷ هزار نفر جمعیت شهری را پوشش می دهد خواستار تامین اعتبارات لازم برای شتاب بخشی به اجرای این طرح در استان فارس شد.

 علی جان صادق پور مدیر عامل شرکت آبفا فارس روز یکشنبه با ارائه گزارشی از مراحل احداث و روند فعالیت تصفیه خانه  فاضلاب شهر داراب، به تأثیر جمع آوری، تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب بر محیط زیست و همچنین توسعه  اقتصادی این شهرستان اشاره کرد و خواستار حمایت جدی و تأمین اعتبار لازم به منظور تکمیل و راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب شهر داراب گردید.

صادق پور مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس ضمن ابراز امیدواری از تاثیر به سزای این تصفیه خانه در رفع بخش قابل توجهی از دغدغه های شرکت آبفا فارس در آبرسانی به مردم شهرستان های داراب و زرین دشت، خواستار تخصیص اعتبارات مورد نیاز به منظور توسعه تصفیه خانه و تأسیسات بهره برداری از آن گردید.

وی اضافه کرد:  طرح مصوب فاضلاب شهر داراب، شامل اجرای ۲۲۸ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب اصلی ، فرعی و خطوط انتقال در اقطار ۲۰۰ الی یک هزار میلیمتر و همچنین احداث یک باب تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت ۱۹ هزار و ۹۰۰ متر مکعب در شبانه روز در دو مدول می باشد.

این مقام مسوول خاطر نشان کرد : این طرح  با تأمین اعتبار از محل تسهیلات بانک توسعه   اسلامی، در ۱۰ کیلومتری غرب شهر داراب در حال احداث است. تأسیسات فاضلاب شهر داراب که هم اکنون در حال اجرا می باشد، در چشم انداز طرح، جمعیتی بالغ بر ۱۰۷ هزار نفر را پوشش خواهد داد.

شهرستان داراب در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب شرق شیراز در استان فارس قرار دارد.

منبع:

خبرگزاری ایرنا