سخنگوی صنعت برق با اشاره به هشدار وزیر نیرو درخصوص افزایش مصرف برق در کشور گفت: از نیمه خرداد تاکنون ۶۰ درصد از دوره سخت را با همراهی و همکاری مردم عزیز بدون خاموشی پشت سر گذاشتیم و برای عبور از یک ماه باقی مانده از دوره گرما نیاز به تداوم این همکاری داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “مصطفی رجبی مشهدی” با اعلام این خبر گفت: گزارش‌ها حاکی از آن است که روز عاشورا میزان نیاز مصرف برق کشور به میزان ۵۴ هزار و ۸۰۰ مگاوات رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که عدد ۴۹ هزار و ۶۰۰ مگاوات برای روز تعطیل ثبت شده بود، افزایش مصرف ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران اظهار داشت: با توجه به تداوم و ماندگاری هوای گرم با افزایش مصرف برق و‌ در نتیجه افزایش بار شبکه که منجر به فشار مضاعف به نیروگاه‌ها می‌شود روبرو خواهیم شد، لذا از کلیه هموطنان درخواست می‌شود جهت تامین برق مطمئن و پایدار برای تمامی مشترکان خانگی، صنعتی و کشاورزی در ساعات اوج مصرف که از ساعت ۱۲ تا ۱۸ و ۲۰:۳۰ تا ۲۳ است، از استفاده وسایل برقی پرمصرف اجتناب کنند. همچنین برای سپری شدن باقیمانده روزهای گرم تابستان دمای کولرهای گازی خود را روی عدد ۲۵ تنظیم و یا از دور کند کولرهای آبی استفاده کنند.
منبع: