برگزاری سمینار و وبینار

تیم آموزشی تشکیل شده از زبده ترین اساتید

برگزاری سمینار

سمینار را می توان به عنوان یک جلسه آموزشی رسمی آکادمیک که توسط یک موسسه آکادمیک برای فراگیران یا توسط یک سازمان حرفه ای برای آموزش و راهنمایی شرکت کنندگان در مورد یک موضوع خاص یا مجموعه ای از موضوعات مختلف و یا انتقال یک پیام برگزار می شود، توصیف کرد.

سمینار چیست

سمینارها عمدتاً با هدف آموزش برگزار می شود. برگزاری سمینارها شامل سخنرانان و مخاطبان علاقمند به دانش است. علاوه بر دانش و تجربه، ارتباطات حرفه ای نیز در این فرآیند ایجاد می شود. دشواری های سازماندهی سمینارها به اهمیت رویداد و وظایف مورد نظر بستگی دارد. حتی یک سمینار کوچک شرکتی می تواند نتایج بزرگی به همراه داشته باشد. سازماندهی سمینار شامل جستجوی مکان رویداد، توسعه طراحی، پشتیبانی تبلیغات، تجهیزات فنی و موارد دیگر است.

 

هدف از برگزاری سمینار چیست؟

شاید اکثر سمینارهایی که تاکنون شرکت کرده‌اید، آموزشی بوده‌اند؛ مانند یک سخنرانی که شرکت کنندگان آن به دنبال کسب دانش بیشتر در خصوص یک درس دانشگاهی خاص هستند. با این حال سمینارها امکان دارد که چندین هدف را دنبال کنند.

یک سمینار می تواند انگیزشی باشد. در این حالت معمولا هدف الهام بخشیدن به شرکت کنندگان است، برای اینکه به افراد بهتری تبدیل شوند یا حال بهتری داشته باشند.

سمینارهای تجاری با موضوعات مالی مختلف برگزار می شوند. به عنوان مثال امکان دارد هدف آن ها آموزش به صاحبان مشاغل کوچک باشد که چطور سرمایه گذاری کنند یا یک طرح تجاری محکم ارائه دهند.

گردهمایی‌هایی که در قالب سمینار ایجاد می شوند، فرصت مناسبی برای شبکه سازی هستند. با استفاده از این فرصت هر گروه شغلی می تواند، افرادی را پیدا کنند که با آن ها همفکر یا هم سلیقه هستند یا اینکه حداقل با نگرش و دیدگاه افراد دیگر در شغل خود آشنایی کسب کنند.

 

کار اصلی رایانگان در رابطه با سمینار شامل چه مواردی می شود؟

رایانگان خدماتی را برای ایجاد و برگزاری سمینارها و کنفرانس ها ارائه خواهد کرد. این رویدادهای تجاری نیاز به یک رویکرد حرفه ای دارند. برای سمینارها از یک رویکرد یکپارچه استفاده می کنیم.

سازماندهی سمینار شامل اقدامات زیر است:

 • ساخت برنامه با در نظر گرفتن بودجه
 • انتخاب، سفارش و تزئین محل برگزاری رویداد
 • ملاقات و اسکان مهمانان
 • نصب، پیکربندی و نگهداری تجهیزات
 • کار بر روی ایجاد محصولات چاپی لازم
 • برنامه نویسی و برگزاری برنامه سرگرمی
 • ثبت نام شرکت کنندگان و برگزاری همایش
 • تهیه میان وعده برای این رویداد
سمینار رایانگان

تفاوت بین کنفرانس و سمینار :

 • کنفرانس به نوعی گردهمایی اشاره دارد که به طور رسمی برای انتقال اطلاعات معین در مورد یک موضوع خاص از طریق ارائه، سخنرانی و مشورت انجام می شود. از سوی دیگر، سمینار را می توان به عنوان یک سخنرانی آموزشی ساعتی طولانی توصیف کرد که توسط یک یا چند متخصص برای گروه خاصی از افراد برای انتقال اطلاعات مربوط به یک موضوع یا یک پیام ارائه می شود.
 • سمینارها اساساً جلسات تعاملی هستند که در آن گفتگوی بین متخصص و شرکت کنندگان صورت می گیرد. برعکس، کنفرانس‌ها ماهیت مشاوره‌ای دارند و توسط یک سازمان یا گروه ترتیب داده می‌شوند و هدف آن گفتگو یا تبادل نظر در مورد یک موضوع خاص است.
 • سمینارهایی برای اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، راهنمایی یا آموزش شرکت کنندگان در یک موضوع خاص برگزار می شود. در مقابل، کنفرانس‌هایی در سطح سازمانی، ملی یا بین‌المللی تشکیل می‌شود که به ارائه و بحث در مورد موضوعی خاص با حاضرین و دریافت نظر و دیدگاه آنها در این مورد اعتراض می‌کنند.
 • در کنفرانس ها، مشارکت شرکت کنندگان تا حدودی محدود است. برعکس، در سمینارها، افراد شرکت کننده در آن، با پرسش از کارشناس، در بحث شرکت می کنند و کارشناس نیز به نوبه خود پاسخ مناسبی برای رفع شبهات به آن سؤالات می دهد.
 • کنفرانس ها در اتاق کنفرانس سازمان، مرکز همایش یا هر مکان دیگری مانند فضای ملاقات هتل برگزار می شود. در مقابل سمینارها در خود مؤسسه برگزار می‌شود، یعنی اگر در سطح مؤسسه برگزار شود، در سالن سمینار برگزار می‌شود، اما اگر در سطح بالایی سازماندهی شود، فضای بزرگی برای نشستن لازم است و بنابراین در یک مکان مانند تالار یا هر فضای هتل دیگری برگزار می‌شود.
 • وقتی صحبت از مدت زمان سمینارها می شود فقط چند ساعت طول می کشد، در حالی که کنفرانس ها برای یک یا چند روز ادامه می یابند که در آن جلسات متعددی وجود دارد.
 • در کنفرانس ها، موضوع توسط سخنران ارائه می شود که نظرات خود را برای حل یک موضوع یا تصمیم گیری در مورد چیزی بیان می کند. از سوی دیگر، در سمینارها، سخنرانی توسط سخنران مهمان که در این زمینه متخصص است، برای معرفی موضوع به شرکت کنندگان ارائه می شود و پس از آن بحث های بیشتر بین کارشناس و شرکت کنندگان انجام می شود.

سمینار آنلاین

سمینارهای آنلاین به شرکت کنندگان اجازه می دهد که با استفاده از کامپیوتر شخصی، تبلت یا تلفن هوشمند و از بستر اینترنت در جلسات حضور پیدا کنند. سمینارهای آنلاین را شاید به نام کنفرانس وب یا وبینار نیز بشناسید. در این جلسات سخنران به صورت زنده برای لیستی از افراد مطالبی را ارائه می کند. در پلتفرم های مخصوص برگزاری سمینار آنلاین امکان ارتباط و تعامل میان مخاطبان و سخنران وجود دارد و امکان پخش تصاویر ویدیویی و اسلایدهای پاورپویت وجود دارد. سمینار آنلاین شکلی از ارتباط یک به چند است. یک ارائه کننده می تواند به گروه بزرگ و خاصی از شرکت کنندگان آنلاین دسترسی پیدا کند. به شرط استفاده موثر تعامل در طول یک وبینار بسیار اثربخش پیش می رود. گاهی اینگونه به نظر می رسد که وبینارها مدت زمان کوتاه تری نسبت به سمینار حضوری دارند و شرکت کنندگان در آن محدود هستند. با این حال، در صورت وجود تعداد زیاد شرکت کنندگان، باید از ابزارهای هوشمند جهت هدایت تعامل استفاده شود. به همین جهت، وبینار فرصت های تعاملی مختلفی از جمله چت، نظرسنجی، تست، دعوت به اقدام، امکان گفتگوی ویدیویی یا صوتی را برای این منظور فراهم می کند.

آشنایی بیشتر با مرکز آموزشی و پژوهشی رایانگان وارد لینک زیر شوید

 

 

مزایای برگزاری سمینار آنلاین یا وبینار

شاید تصور کنید که حضور در وبینارها نسبت به سمینار حضوری کمی خسته کننده به نظر می رسد اما طبق آمار، زمان مشاهده وبینارها سال به سال در حال افزایش است. این مسئله نشاندهنده این است که برگزاری این جلسات واقعا سودمند هستند و مخاطبان را ترغیب به حضور مستمر می کنند. دلایل این ادعا موارد زیر هستند:

 • امکان صرفه جویی در هزینه ها (هزینه های مربوط به محل برگزاری، پذیرایی از مخاطبان و غیره)
 • زنده و تعاملی بودن و ایجاد شرایط بهتر برای ارتباط با مخاطبان
 • امکان ایجاد درک سریع در شرکت کنندگان
 • راحتی بیشتر جهت حضور برای مخاطبان از سراسر جهان
 • سهولت بیشتر و هزینه کمتر ضبط جلسات سمینار
 • رابط کاربرپسند

مزایای کار با شرکت ما

در نمایندگی ما می توانید سمینارها و کنفرانس های آموزشی را سفارش دهید. ما این رویداد را با در نظر گرفتن شرایط و خواست شما آن را برگزار می کنیم. برای اینکه مهمانان در کار شرکت کنند، می توانیم عموم مردم را به این رویداد علاقه مند کنیم.

مزایای سفارش سمینار در شرکت ما:

 • تجربه عالی در ایجاد و برگزاری سمینارها
 • ما پایگاه فنی خودمان و کارکنان زیادی از متخصصان داریم
 • قیمت های مناسب

برگزاری سمینارها فرآیند پیچیده ای است. اگر می‌خواهید سمینار تجاری شما در بالاترین سطح برگزار شود، به افراد حرفه‌ای اجازه دهید. ما مطمئن هستیم که شما از کار ما راضی خواهید بود و بیش از یک بار با آژانس ما تماس خواهید گرفت.

فرم برگزاری همایش ها و سمینارها

روزهای برگزاری همایش

از(Required)
تا(Required)