مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق یزد، از اتمام عملیات کامل احیا و بازسازی واحد G13 گازی آلستوم این نیروگاه، با ظرفیت 123.4 مگاوات و اتصال به شبکه سراسری برق کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “سیدمحمدحسن جمال‌الدینی” عنوان کرد: کار بازسازی مجدد این مولد که در اواخر سال 1399 دچار آسیب بسیار جدی شده بود، در دستور کار شرکت قرار گرفت و پس از بررسی ابعاد حادثه و بازدید چند پیمانکار داخلی سرانجام قرارداد احیا و بازسازی کامل این مولد با شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران به کارفرمایی شرکت تولید نیروی برق شرق منعقد شد.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق یزد ادامه داد: با توجه به حجم بالای آسیب وارده به این مولد، عملیات احیا و بازسازی کامل شامل رفع دفرمگی پوسته‌ها، تنظیم عمودی و افقی پوسته‌ها و تنظیم پداستال برای اولین بار در کشور انجام شد.
جمال‌الدینی افزود: متخصصان این نیروگاه با تکیه بر منابع داخلی و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان، برای اولین بار در کشور با بازسازی و احیای کامل این مولد، برگ زرین دیگری بر افتخارات کشور افزودند.
وی با توجه به نیاز کشور به تولید انرژی برق و پایداری شبکه تأکید کرد: بلوک سیکل ترکیبی اول (شامل بویلرهای 13 و 14 و بخار S1) 320 مگاوات تولید برق می‌کند و در حال حاضر با ورود این مولد و بخش بخار آن به شبکه برق، تمامی مولدهای نیروگاه سیکل ترکیبی یزد در مدار تولید قرار گرفته و این نیروگاه با ظرفیت کامل در حال تولید انرژی پایدار است.
منبع: