میتونیم بهتون کمک کنیم ؟؟

تیم پشتیبانی 24 ساعته

راهنمای تصویری

سوالات متداول
سوالات متداول شرکت در دوره ها

کافی است وارد لینک اينترنتی http://elearning.rayanegan.com/login/index.php شوید و نام کاربری و رمزعبور خود را در محل‌های تعيين شده وارد کنيد. نام کاربری و رمز عبور شما در هنگام ورود به سامانه آموزش الکترونیکی به طور پیش فرض کد ملی شما می باشد.

چنانچه اسم شما از طرف واحد آموزش محل کار خود برای دوره های الکترونیکی وارد شده باشد در روز شروع دوره به سامانه رایانگان مراجعه نمایید و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود در سامانه آموزش الکترونیکی به طور مستقيم، وارد سامانه شده و با كليك بر روی عنوان دوره به آن وارد گرديده و و از اخبار و اطلاعیه هايی كه توسط کارشناسان آموزش گذاشته شده است آگاهی يابيد (مراجعه به سامانه باید به صورت مداوم باشد). اطلاعیه های درس شامل تکالیف و زمان تحویل آن، زمان آزمون ها و زمان برگزاری دوره می باشد. درصورت عدم ورود موفقيت آميز و يا نبودن اسم دوره پس از ورود به سيستم بايد بلافاصله برای رفع مشكل با پشتیبانی آنلاین سامانه رایانگان از طریق این لینک و راهنمای تصویری ارتباط برقرار نمایید. 

علت اشکال اين است که احتمالا رمزعبور را درست وارد نکرده ايد و يا اينکه آن را تغيير داده و رمزعبور جديد را بخاطر نمی آوريد. نام کاربری و رمز عبور کدملی شما می باشد. و از لینک فراموشی رمزعبور استفاده نمایید. در صورتی که مشکل همچنان برقرار بود با پشتیبانی آنلاین رایانگان از طریق این لینک در ارتباط باشید(در صورتی که کد ملی شما دارای صفر می باشد باید یکبار با صفر و یکبار بودن صفر امتحان کنید).

پس از اينکه با نام کاربری و رمز عبور وارد سامانه آموزش الکترونیکی شديد کافی است بر روی نام دوره مورد نظر خود کلیک نمایید. و پس از گذراندن پیش آزمون دسترسی شما به محتوای آموزشی دوره باز خواهد شد

می توانيد در تاريخ هايی تعيين شده توسط استاد از قسمت پروژه اقدام به ارائه و ارسال پروژه یا تکالیف خود نمایید. راهنمای “ارسال تکالیف” در قسمت راهنماهای تصویری سامانه موجود است.

منابع آموزشی با زحمت پرسنل تولید و اساتید خبره مرکز رایانگان در قالب محتوای اسکورم بر روی سامانه ی رایانگان قرار گرفته شما پس از ثبت پیش آزمون خود می توانید به محتوای دوره ها دسترسی پیدا کنید.

نظرسنجی در روز آزمون نهایی برای شما فعال می شود. شما می توانید وارد دوره مورد نظر خود شده و بر روی نظر سنجی کلیک نمایید و پاسخ دادن به سوالات را بزنید و در ادامه شروع به پاسخ دهی به سوالات نظرسنجی نموده و در انتها بر روی ثبت پاسخ ها کلیک نمایید.
راهنمای شرکت در آزمون نهایی

ابتدا وارد سامانه شده و بر روی دوره خود کلیک کرده و پس از ثبت نظرسنجی بر روی آزمون نهایی کلیک کرده و آزمون خود را ثبت نمایید
راهنمای شرکت در آزمون نهایی

برای ثبت نام در سامانه وارد قسمت “ورود به سامانه” شوید و برای روی دکمه “ایجاد حساب کاربری جدید” کلیک نمایید. در صفحه ی ثبت نام اطلاعات را به طور درست و کامل تکمیل نمایید پس از ذخیره اطلاعات کدی به شماره همراه شما پیامک خواهد شد در قسمت مشخص شده وارد نمایید تا ثبت نام شما تکمیل گردد.

پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور می توانید بر روی گزينه مشخصات فردی که با کلیک بر روی نام کاربری شما نمایش داده خواهد شد کليک نمایید و خلاصه مشخصات فردی خود را مشاهده نمایید و اقدام به ویرایش آن نمایید.

جهت خروج از سامانه از گزینه “خروج از سایت” در منوی سمت چپ که با کلیک بر روی نام کاربری شما نمایش داده خواهد شد اقدام نمایید.

 

در سایت www.elearning.rayanegan.com وارد شده و بر روی ورود به سامانه کلیک نمایید. سپس لینک نام کاربری و یا رمز ورود خود را فراموش کرده اید؟ را مشاهده خواهید کرد. به دو روش می توانید رمز عبور خود را بازیابی نمایید .

روش اول : کد ملی خود را در قسمت مشخص شده وارد نمایید سپس پیامکی به شماره همراهی که در سامانه ثبت نموده اید ارسال خواهد شد که می توانید با استفاده لینک موجود در پیامک رمز عبور خود را بازیابی نمایید .

روش دوم : پست الکترونیک (ایمیل) خود را در قسمت مشخص شده وارد نمایید سپس پیامی به پست الکترونیکی شما که در سامانه ثبت نموده اید ارسال خواهد شد که می توانید با استفاده لینک موجود در پیام رمز عبور خود را بازیابی نمایید .
راهنمای بازیابی رمز عبور

سوالات متداول ثبت نام  در دوره ها
سوالات متداول کلاس های آنلاین

 برای ورود به سایت ترجیحا از آخرین نسخه مرورگر Firefox یا Chromeکه در صفحه ی “مرکز دانلود” استفاده کنید. برای مشاهده ویدئو های آموزشی نرم افزار دیگری نیاز ندارید و در پخش کننده های ویدئو کامپیوتر و موبایل قابل اجرا است.

در زمان برگزاری دوره، وارد پنل کاربری خود شده ابتدا پیش آزمون خود را ثبت نمایید و بر روی کلاس آنلاین کلیک نمایید و پیوستن به کلاس را بزنید و وارد کلاس آنلاین شوید.
راهنمای ورود به کلاس آنلاین

برای مطرح کردن سوالات خود وارد کلاس آنلاین شده و در قسمت گفتگو سوالات خود را با استاد در میان بگذارید و یا اینکه در خارج از زمان کلاس به قسمت پرسش و پاسخ مراجعه کرده و سوال خود را مطرح نمایید تا در اولین فرصت سوال شما توسط استاد پاسخ داده شود.

برای تایپ فارسی و درست در کلاس آنلاین از منوی مرکز دانلود “فونت فارسی” را دانلود کرده و مطابق با راهنمای نصب بر روی سیستم خود نصب نمایید. (راهنمای نصب)

در فردای روز برگزاری کلاس آنلاین وارد پنل خود شوید و روی دوره خود کلیک نمایید و در قسمت محتوای آموزشی فیلم های جلسات آنلاین خود را مشاهده نمایید.

برای اطلاع از جلسات آنلاین خود در درس موردنظر به قسمت کلاس آنلاین بروید و بر روی شرکت در کلاس آنلاین کلیک نمایید و در قسمت خلاصه کلاس تاریخ جلسات آتی خود را مشاهده نمایید.

برای اطمینان از سالم بودن اسپیکر خود بر روی لینک زیر کلیک نمایید. تست اسپیکر
در صورت دریافت نکردن صدا تنظیمات اسپیکر خود را بررسی نمایید.

از آنجایی که ترافیک اصلی بر روی سرورهای رایانگان می باشد، برای برگزاری یک دوره آنلاین کافی است سرعت لازم جهت تدریس مدرس فراهم شود. این سرعت متناسب با امکانات مورد استفاده در کلاس مانند صدا، تصویر دسکتاپ بین 0.5 ثانیه و 1 ثانیه متغییر خواهد بود. به بیان دیگر حداقل اینترنت kbps 128 ضروری است. به این نکته توجه داشته باشید برای ارایه محتوا سرعت آپلود اهمیت دارد.
تست سرعت اینترنت

برای شرکت در دوره های آنلاین شما به یک دستگاه رایانه و اینترنت با سرعت مناسب نیاز دارید. اما برای برقراری .ارتباط دو طرفه میان استاد یا سایر فراگیران باید از هدست، اسپیکر و یا وبکم استفاده نمایید

پشتیبانی پیامکی

جهت دریافت پشتیبانی پیامکی، شماره همراه خود را وارد نمایید.


پس از ارسال شماره همراه خود، شما پیامکی شامل راهنمایی های مورد نیاز را دریافت خواهید نمود. شما میتوانید با انتخاب هر کدام از موارد و ارسال مجدد شماره گزینه ، راهنمایی های بعدی را دریافت نمایید.
درخواست تماس پشتیبانی

جهت دریافت پشتیبانی تماس، شماره همراه خود را وارد نمایید.


پس از ارسال شماره همراه خود، شما پیامکی شامل راهنمایی های مورد نیاز را دریافت خواهید نمود. شما میتوانید با انتخاب هر کدام از موارد و ارسال مجدد شماره گزینه ، راهنمایی های بعدی را دریافت نمایید.