سخنگوی صنعت برق با اشاره به کاهش ۱۵۰۰ مگاواتی مصرف برق در بخش خانگی پس از اصلاح تعرفه‌ها، گفت: یکی از اقداماتی که وزارت نیرو برای تامین برق تابستان امسال انجام داد، اصلاح تعرفه برق بخش خانگی بود؛ این اقدام بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی انجام شد و بر اساس آن کسانی که مصرف برق خود را نسبت به سال گذشته کاهش دهند، مورد تشویق قرار می‌گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “مصطفی رجبی مشهدی” در تشریح جزئیات اجرای طرح اصلاح تعرفه برق بخش خانگی و اثرات آن گفت: خوشبختانه با اجرای این طرح، از ۴۰ میلیون قبض صادر شده، ۱۶.۷ میلیون قبض مشمول پاداش صرفه‌جویی شدند که از این تعداد ۵ میلیون مشترک بستانکار یا قبض برق آنها به صورت رایگان صادر شد.
سخنگوی صنعت برق افزود: میزان کاهش مصرف برق با اجرای طرح اصلاح تعرفه‌ها، حدود ۱۵۰۰ مگاوات تخمین زده می‌شود که اگر می‌خواستیم برای تامین این میزان برق نیروگاه بسازیم، باید حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان با زیرساخت‌هایی که مرتبط با نیروگاه هستند، سرمایه گذاری می‌کردیم که در واقع این عدد صرفه‌جویی شد.
به گفته وی، این میزان صرفه‌جویی در بخش خانگی، منجر شد که امسال بتوانیم برق صنایع انرژی‌بر کشور را ۱۵ درصد بیشتر از گذشته تامین کنیم.
رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: پاداشی که به مشترکان خانگی تا این لحظه پرداخت شده حدود ۸۵۰ میلیارد تومان است و از آنجایی که اجرای این طرح تا پایان شهریور ماه ادامه دارد پیش‌بینی می‌کنیم این عدد به هزار میلیارد تومان برسد. لذا از مردم عزیز درخواست می‌کنیم همانطور که تا این لحظه با ما همکاری کرده‌اند تا پایان شهریور ماه نیز به همکاری خود با صنعت برق ادامه دهند و در کنار آن از پاداش صرفه‌جویی در مصرف برق برخوردار شوند.
منبع: