رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو گفت: نگاهی به آمار پروژه‌های مقابله با تنش آبی که در قالب طرح جهاد آبرسانی به اجرا در آمده است، نشان می دهد که استان چهار محال و بختیاری سهم قابل توجهی در اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی و رفع تنش آبی کشور دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) به نقل از ایسنا، “میثم جعفرزاده” اظهار داشت: در گام نخست اجرای ابر‌ پروژه‌های جهاد آبرسانی در استان چهارمحال و بختیاری، ۴۴ روستای این استان در پنج شهرستان، در فهرست اجرای طرح قرار دارند.
وی ادامه داد: این روستاها به تنهایی سهمی معادل بیش از ۶ درصد از روستاهای مشمول طرح‌های رفع تنش آبی کشور را در فهرست برنامه‌های تامین آب شرب سالم، بهداشتی و مطمئن کشور به خود اختصاص می‌دهند.
به گفته وی در این پروژه که تنها ظرف چند ماه اخیر به ۱۸.۵ درصد پیشرفت رسیده است، خرید و اجرای ۶۶ کیلومتر خطوط انتقال آب، بیش از ۱۸۲ کیلومتر شبکه توزیع، احداث ۱۰ باب مخزن به حجم ۷۲۰۰ مترمکعب، احداث ۹ ایستگاه پمپاژ، حفر و تجهیز ۴ حلقه چاه با اعتباری بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد.
‎رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو اظهار کرد: در طرح حل تنش آبی روستاهای چهارمحال و بختیاری، بیش از ۱۸ هزار نفر از آب شرب سالم و پایدار بهره‌مند می‌شوند.

منبع:

پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو