درباره ما

تاسیس رایانگان:

مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای رایانگان فردیس در 15 اردیبهشت سال 1380 در کرج توسط آقای خالق عزیززاده و خانم منیره عزیز زاده با هدف ترویج مهارت برای دانش آموزان و دانشجویان در مقاطع مختلف با دریافت مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای ایران که مورد تایید سازمان جهانی کار  I.L.O می باشد، تاسیس شد.

تغییر مدیریت:

سال 1385 در طی تغییر مدیریت جهت ارتقا و استفاده از مدیریت حرفه ای در مجتمع ، آقای امیر محمود عزیززاده سکان امور را بر دست گرفته و به عنوان مدیر اجرایی مجتمع منصوب گردید. به دنبال آن، پس از یکسال از این تغییر، رایانگان موفق به اخذ مجوز در حوزه آموزش کارکنان دولت شد.

تغییر ماهیت حقوقی:

در سال 1386 این مجتمع به واسطه گسترش فعالیت، تغییر ماهیت داد و به عنوان یک شرکت حقوقی و با نام تعاونی پژوهشگران رایانگان فردیس، و نام تجاری مرکز آموزشی و پژوهشی رایانگان به فعالیت خود ادامه داد.

شرکت آموزشی و پژوهشی رایانگان در استان البرز با کارنامه عملکرد درخشان خود توانسته خدمات آموزشی و تخصصی را به سراسر کشور انتقال دهد و با راه اندازی بیش از 23 نمایندگی در مراکز استان ها گستردگی فعالیت خود را بیش از پیش برساند .به جز دفتر مرکزی که در ماکیت خصوصی است مابقی مراکز و شعب این شرکت در فضای دانشگاهی بوده و تحت ریاست اعضای هیئت علمی مراکز علمی و یا فرهیختگان دانشگاهی است.

تفکر برپایی دفتر مرکزی در محیط دانشگاهی و علمی به منظور یکپارچگی و سهولت انتقال آموزش های فنی و علمی به ظرفیت ها و نخبه های استان البرز بوده تا بتوان فاصله میان مراکز دانشگاهی و صنعت را به حداقل رسانید .

مرکز آموزشی و پژوهشی رایانگان به عنوان تنها مرکز دارای مجوز از سازمان اداری و استخدامی در استان البرز با دارا بودن تجهیزات پیشرفته و به پشتوانه اساتید مجرب و کارآزموده خود آموزش های تخصصی گسترده ای را به دستگاه های اجرایی کشور ارائه نموده است.هم اکنون قصد دارد تا در حوزه آب و نیرو به یاری آموزش های آکادمیک آمده و فرصت تجربه عملی آموزش ها را برای دانشگاهیان نیز فراهم آورد.لذا تمامی رشته های مهندسی و گرایش ها آن می توانند از این فرصت بهره گیرند.

به منظور توسعه تخصص ها مرکز آموزشی و پژوهشی رایانگان با دریافت مجوز اداری و مالی تحت عنوان شرکت اسپاد آروین از سازمان اداری و استخدامی کشور توانسته آموزش های تخصصی در دو حوزه اداری و مالی را نیز برای سازمان ها و دستگاه های دولتی فراهم آورد. این موضوع می تواند باعث ایجاد فضای مناسب برای دانشگاهیان در رشته های مرتبط با دو حوزه مالی و اداری باشد تا تحت آموزش های کاربردی تری قرار بگیرند. همین موضوع می تواند باعث نزدیک شدن دانشگاهیان به صنعت و بدنه اجرایی حاکم گردد که شبکه ارتباطی مناسبی را فراهم می آورد و سرمایه گذاری مناسبی بر روی توانمندی های بالقوه دانشجویان خواهد بود .

رایانگان با دارا بودن تجهیزات پیشرفته و به پشتوانه اساتید مجرب و کارآزموده خود آموزش های تخصصی گسترده ای را به دستگاه های اجرایی کشور ارائه نموده است.

با امکانات و ظرفیت های موجود در این شرکت،رایانگان توانسته کارنامه ای بسیار مطلوب و درخشان از خود به جای بگذارد .مطمئناً چنین کارنامه ای نشان دهنده نه فقط امکانات و کارمندان با تجربه بوده بلکه نشان دهنده عزم راسخ این مرکز در ارائه خدمات رسانی گسترده و بدون محدودیت و چشم انداز بلند مدت می باشد.

کارنامه مختصری از خدمات این شرکت تنها در سال 1398 می توان به بیش از 12 میلیون فراگیر آموزش دیده ، برگزاری بیش از 2000 عنوان دوره آموزشی به صورت حضوری و آنلاین و همکاری با بیش از 350 دستگاه اجرایی اشاره کرد.

چشم انداز بلند مدت این شرکت طی کردن مسیر خدمات رسانی گسترده با قدرت هر چه بیشتر بوده چرا که رسالت رایانگان جز آسان سازی امر آموزش نیست و این مهم جز با مجهز ساختن خود به آخرین امکانات آموزشی میسر نخواهد بود.

 

آموزش های تخصصی دیگر

رایانگان اولین مرکز خصوصی در سطح کشور بوده که توانسته آموزش های تخصصی نه فقط در حوزه های آب ،نیرو ، اداری و مالی را به دستگاه های اجرایی خدمات رسانی کند بلکه توانسته در حوزه مهم پدافند غیر عامل نیز آموزش های مهم را به نیرو های سازمان ها برساند .مجوز ملی از مرکز آموزش سازمان پدافند غیر عامل به نام شرکت رایانگان شاهد این موضوع است .

مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی وبهداشت کار از سال1398  مرکز آموزشی و پژوهشی رایانگان را به عنوان مرکز آموزشی خود انتخاب کرده است تا این مرکز تمامی توان خود را برای افزایش و ارتقای سطح علمی و دانشی نیروهای کار به کار بندد.دریافت مجوز مرکز فنی و حرفه ای از سازمان فنی و حرفه ای کشور این امکان را به رایانگان می دهد تا به عنوان یک مرکز آموزش، دوره های فنی و مهارتی را برای همشریان عزیز فراهم آورد .این مهم می تواند به دستاورد های بزرگتری برسد اگر به یک مرکز جوار دانشگاهی تبدیل شود تا بتواند آموزش های فنی و حرفه بیشتری را برای دانشجویان ارده کند همچنین از تخصص دانشگاهیان برای مرکز بهره بگیرد تا بتواند فرصت کسب درآمد را برای اعضای فرهیخته دانشگاهیان فراهم آورد.

graduation hat 02

ارائه بستر آموزش مجازی

این مرکز با سابقه درخشان برگذاری یک میلیون نفر ساعت برگذاری دوره های مجازی به صورت آفلاین و آنلاین آماده اشتراک گذاری محصولات و امکانت و ساختار های خود می باشد از جمله این ساختار ها می توان به : نرم افزار آموزش مجازی (گزارش گیری ، ثبت نام ، برگذاری آزمون آنلاین ) ، نرم افزار برگذاری کلاس آنلاین ، سرور ، پهنای باند اینترنت ، خدمات حاشیه ای از جمله فیلم ضبط شده دوره ها

bell time

اساتید

این مرکز در حال حاضر دارای 623 مدرس منتخب از نخبه های صنعت آب و برق و اعضای هیات علمی دانشگاه های ایران می باشد. نظر به تخصص اساتید رایانگان که دانش آموخته رشته های مرتبط دانشگاهی هستند و در طول سنوات طولانی به واسطه فعالیت در بدنه بخش های فنی و مهندسی صنعت آب و برق ایران ، کسب تجربه کرده اند گنجینه ای ارزشمند محسوب می شوند.

study light

اجاره فضای استدیو

این مرکز با توجه به تجهیزات موجود تولید محتوی آمدگی دارد تا استدیو خود در دو استان تهران و البرز به سازمان های محترم جهت تولید محتوی آموزشی ارائه خدمات نماید . فضای آموزشی این مرکز قابلیت دارد تا در سه دکور متفاوت به تولید محتوی آموزشی

graduation hat 02

تیم اجرایی

منابع انسانی با ارزش ترین دارایی های هر سازمان می باشد. خوشبختانه مرکز آموزشی و پژوهشی رایانگان با دارا بودن یکی از منسجم ترین تیم های کاری، قادر است در حداقل زمان ممکن اقدام به برنامه ریزی ، اجرا و نظارت بر دوره های اموزشی نماید. چابکی سازمانی از مشخصه های رایانگان است.

bell time

تولید محتواهای الکترونیکی

رایانگان با پیروی از استاندارد جهانی تولید محتوا یا همان استاندارد Scorm اقدام به تولید محتواهای آموزشی الکترونیکی بصورت تعاملی نموده که شامل مجموعه ای از متریال های مختلف است و موجب انتقال بهینه اطلاعات آموزشی به مخاطب می گردد . برخی از این متریال ها شامل 1- فیلم های تولید شده در استودیو تصویربرداری حرفه ای 2- فیلم های کمک آموزشی 3- پوستر اینفوگرافی 4- پادکست 5- جزوات آموزشی 6- شناسنامه دوره است که همگی در یک صفحه کاربردی و کارپسند در دسترس فراگیران قرار می گیرد و روند یک دوره آموزشی با کیفیت را به صورت گام به گام و قابل رهگیری طی می نماید .

study light

ارزیابی اثربخشی دوره های آموزشی

از اهداف آموزش های سازمانی ، افزایش بهره وری منابع انسانی ، کاهش هزینه در فرآیندهای عملیاتی و اجرایی و دستیابی به اهداف سازمانی است. با این دیدگاه مرکز آموزشی و پژوهشی رایانگان ارزیابی اثربخشی آموزشی را بر اساس مدل دونالد کرک پاتریک همراه با گزارش تحلیل داده ها و ارائه راهکار های بالنده در چهار سطح انجام می دهد.

مهمترین دستاورد:

از دستاوردهای این مرکز در برگزاری دوره های آموزشی ضمن خدمت، زودبازده بودن و اثرگذاری فوق العاده آن در افزایش بهره وری سازمان ها از منظر و دیدگاه مدیران منابع انسانی در دستگاه های دولتی ایران می باشد. این دستاورد به واسطه نوع نگرش و باورهای این مرکز در سطح مدیران و کارشناسان آن بدست آمده و معتقد هستیم آموزش های سازمانی به عنوان یکی از مهمترین عوامل افزایش ارق سازمانی در کارکنان آن ، فرهنگ سازی ،بهره وری ، توسعه و بالندگی سازمان ها و اثرات مثبت آن به عنوان عامل رشد و پیشرفت کشورها است و در نهایت افزایش سطح کیفی زندگی انسان ها را به دنبال خواهد داشت.

میزان عملکرد آموزشی:

هر چند آموزش یک فرآیند کیفی است ولی به منظور بیان توانمندی خود از لحاظ اجرایی اعلام می گردد  مرکز آموزشی و پژوهشی رایانگان سالانه بیش از یک میلیون و نیم نفر ساعت دوره های آموزشی تخصصی فنی و مهندسی صنعت آب و برق برگزار می نماید.

شعبـات:

مرکز آموزشی و پژوهشی رایانگان در حال حاضر دارای سالن های آموزشی، کارگاه ها ، آزمایشگاه ها و امکانات رفاهی در 19 استان در سراسر ایران جهت برگزاری دوره های آموزشی می باشد. شایان ذکر است مدیران شعب استانی از افراد برجسته علمی و آموزشی دارای سوابق درخشان آموزشی  هستند.

توسعه زیر ساخت های نرم افزاری و سخت افزاری:

مرکز آموزشی و پژوهشی رایانگان هر چند دارای 19 شعبه استانی در کشور ایران با امکانات و ظرفیت منحصر به فرد است ولی به منظور ایجاد بستر مناسب جهت پذیرش فراگیر از سایر کشورها در دوره های حضوری در سال جاری اقدام به عقد قرارداد (ساخت، بهره‌برداری و واگذاری (b.o.t)) ایجاد کارگاه آموزش بین المللی مهارتی در صنعت برق نموده است. نصب و راه اندازی ، بهره برداری و نگهداری انواع تجهیزات خطوط برق فشار متوسط و فشار ضعیف از آموزش های قابل ارائه در  این مرکزآموزش بین المللی خواهد بود.