دوره های آموزشی سازمانی

تیم آموزشی تشکیل شده از زبده ترین اساتید

دوره های آموزشی سازمانی

آشنایی با دوره‌های آموزشی سازمانی

دوره‌های آموزشی سازمانی برای بسیاری از شرکت‌ها حکم برگ برنده را دارد. هر شرکت معمولا برای افزایش سطح دانش و عملکرد نیروهای انسانی خود، معمولا به ارائه آموزش جهت افزایش مهارت‌های آن‌ها اقدام می‌کند. این دوره‌ها هرچند هزینه کمی دارند، اما باعث افزایش بهره‌وری شرکت‌ها خواهند شد. دوره‌های آموزشی سازمانی می‌تواند در رابطه با مسائل عمومی باشد و یا حتی در رابطه با تخصصی‌ترین موضوعات مورد نیاز هر نیرو ارائه شود. در ادامه این مطلب با مزایای دوره‌های آموزشی سازمانی و انواع آنها آشنا خواهید شد.

مزایای شرکت در دوره‌های آموزشی سازمانی

افزایش عملکرد و مهارت نیروی انسانی

کاهش هزینه‌های آموزشی

ارائه آموزش به صورت فشرده

افزایش دانش

تمرکز بر روی موضوعات مورد نیاز سازمان

برگزاری کلاس با شرایط مورد نیاز

چگونگی برگزاری دوره‌های آموزشی سازمانی برای شرکت‌های مختلف

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد برای دریافت آموزش با آن روبرو هستند، کمبود وقت برای یادگیری است. معمولا سازمان‌ها با توجه به این موضوع و نیاز نیروی انسانی برای یادگیری بیشتر، تلاش می‌کنند تا موضوعات مهم را از طریق آموزش در منزل برای کارکنان خود فراهم کنند. با گسترده‌تر شدن تکنولوژی، بحث آموزش آسان‌تر شده است و افراد می‌توانند هر ساعت از شبانه روز به یادگیری بپردازند.

دوره‌های آموزشی سازمانی مرکز آموزشی و پژوهشی رایانگان به صورت حضوری و غیرحضوری خواهد بود. با درخواست شرکت کارفرما، افراد معرفی شده می‌توانند در دوره‌ها شرکت کنند. این دوره‌ها به صورت ویدیویی با قابلیت پخش در سامانه آموزشی رایانگان خواهند بود و برخی از دوره‌ها که به تعامل بیشتر بین استاد و دانشجو نیاز دارد به صورت شرکت در کلاس‌های آنلاین برگزار خواهد شد.

انواع دوره های آموزشی سازمانی

با درخواست سازمان کارفرما و یا پس از نیاز سنجی و آسیب شناسی آموزشی توسط مرکز پژوهشی رایانگان، دوره‌های پیشنهادی جهت برگزاری برای سازمان کارفرما معرفی میگردد.

دوره های اداری

در این دوره ها تمام امور اداری مربوط به سازمان ها از پایه آموزش داده می شود. امروزه با توجه به موقعیت شغلی بسیار بالا در امورات اداری و همچنین موثر بودن نقش آن در سازمان ها، بسیار مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است. دوره های آموزشی فنون اداری شامل مجموعه ای از مدیریت اسناد، آیین و نگارش مکاتبات اداری، کنترل مدیریت در دستگاه های اجرایی، مدیریت ریسک در سرمایه گذاری و … می­شود.­

electric

دوره های تخصصی فنی برق

دوره‌های تخصصی فنی برق بیشتر برای سازمان‌هایی که کارشناسان و فنی کاران برقی در آن فعالیت دارند مناسب است. در این دوره‌ها به آموزش مباحث مهم در رشته برق، بایدها و نبایدها، آموزش مباحث جدید و بسیاری موارد دیگر پرداخته خواهد شد. البته با توجه به اینکه مباحث مربوط به برق برای هر سازمان کاربرد مختلفی دارد، معمولا با توجه به درخواست سازمان، نسبت به ارائه دوره‌ها اقدام می‌شود.

دوره های تخصصی فنی آب

یکی دیگر از انواع دوره‌های آموزشی سازمانی مناسب برای سازمان‌های فنی، دوره‌های تخصصی فنی آب است. در این دوره مسائلی که برای انجام بهتر امور مورد نیاز است آموزش داده می‌شود. به عنوان مثال یکی از این دوره‌ها، دوره آموزشی نحوه محاسبه و انتخاب الکتروپمپ‌های شناور است، که علاوه بر بحث تخصصی آب، نیاز به دانش فنی برقی نیز دارد.

paperclip

دوره های عمومی

دوره‌های عمومی بیشتر برای افزایش مهارت‌های فردی کارکنان در نظر گرفته شده است، و نیاز به پیش‌نیاز خاصی ندارند. به عنوان مثال در این دوره‌ها مباحثی مانند آموزش مهارت‌های کامپیوتری، مهارت‌های اداری و… آموزش داده می‌شود. البته این دوره‌ها با توجه به نیاز هر سازمان ممکن است متفاوت باشد.

دوره های حقوقی

یکی از جذاب ترین و پرطرفدار ترین رشته های تحصیلی حقوق است. به علت گستردگی و تاثیر این رشته بر زندگی فردی، همه ی ما به یک نحوی به آن نیازمندیم. اگر تحصیلات دانشگاه شما در راستای علم حقوق نیست، می توانید در دوره های حقوقی شرکت کنید. دوره های حقوقی آیین وکالت، اجرای احکام مدنی و کیفری، حقوق اراضی، حقوق کار و … از جمله دوره هایی است که برای سازمان بسیار مهم و موثر بوده است.

دوره های فناوری اطلاعات

هر موضوع قابل استفاده برای سازمان ها و کسب و کارها، که شامل مسایل مربوط به رایانه ها شود را، فناوری اطلاعات می­گویند. تقاضا برای یادگیری این رشته بسیار بالا بوده و موقعیت های شغلی وسیعی برای آن وجود دارد. دوره های کارآمد فناوری اطلاعات که امروزه جایگاه مهمی در میان سازمان ها به دست آورده اند، شامل دوره های نرم افزار و برنامه نویسی، رباتیک، شبکه و امنیت، تجارت الکترونیکی و وب و… است.

دوره های مالی

امروزه یک واحد مالی قدرتمند که بر شراکت های تجاری تمرکز دارد، رکن مهم یک سازمان است. واحد مالی در پیشبرد یک سازمان و نظارت بر موفقیت آن نقش بسزایی دارد. قطعا هر سازمانی به یک واحد مالی احتیاج دارد و مستلزم آن داشتن دانش امور مالی است. از جمله دوره هایی که امور مالی را شامل می شود؛ دوره ی اصول حسابرسی، مدیریت درآمد، تجزیه و تحلیل صورت های مالی و … است.

دوره های مدیریتی

حتما تا به امروز کلمات DBA  و MBA به گوش تان خورده است. این دوره ها زیر مجموعه دوره های مدیریتی است که در پیشرفت یک سازمان بسیار موثر است. دوره های مدیریتی به شما کمک می کند تا کسب کارهایتان را ارتقا دهید، رهبر بهتری شوید، سازمانتان را توسعه و به پیشرفت آن کمک کنید. درواقع مدیریت رکن اصلی برای توسعه یک سازمان است. دوره های استراتژی بازاریابی، مدیریت بازرگانی، مدیریت فروش و … از جمله دوره های مهم مدیریتی است.

درخواست تولید محتوا

فرم درخواست تولید محتوا

"اجباری" indicates required fields

نسبت به هر سازمان یا وزارت خانه کد دوره ها متفاوت میباشد . اگر دوره درخواستی شما فاقد کد می باشد این قسمت را خالی بگذارید
Please enter a number greater than or equal to 1.
نوع برگزاری دورهاجباری
تاریخ پیشنهادی برای برگزاری دورهاجباری
Max. file size: 30 MB.